WERONIKA OTRĘBSKA

DANCEHALL / RAGGA


 

Tancerka grup Polish Mafia Dancehall Crew, JAMMIN Team i One Love Dancesystem, organizatorka i współtwórczyni pierwszych w Polsce, a znanych na całym świecie cyklicznych warsztatów dancehall i ragga Jamaican Meeting. W jej życiu przewinęło się wiele stylów tańca, jednak to dancehall i ragga okazały się najlepszym sposobem wyrażania siebie. 

Od 2010 roku Weronika tańczy dancehall i uczy w Polsce, jak i poza jej granicami. Jest także aktywną promotorką kultury jamajskiej w Polsce. Dzięki Jamaican Meeting dancehall stał się w naszym kraju, tak jak na Jamajce nie tylko stylem tańca, ale i miejscem, gdzie wielu ludzi kochających dobrą zabawę i pozytywną energię płynącą z jamajskiej kultury może się spotykać, cały czas rozwijać i dzielić swoimi emocjami.

Nauczycieli od których się uczyła i z którymi współpracowała jest długa lista, ale wśród tych, którzy najmocniej wpłynęli na nią, przez co na jej styl zalicza Laure Courtellemont, Orvilla Hall, Andre Cosmica, Shelly Xpressionz, Matthew i Conraya Richards, Camrona One Shot, Melpo Mellz i Lucasa Migliorini. Na Jamajce wraz z Polish Mafią zaliczyła m.in. występy w teledyskach Voicemaila, J Capri, na otwarciu 7. sezonu Dancin’ Dynamites (największego tanecznego show na Karaibach) oraz w telewizji CVM. Do największych sukcesów w zawodach tanecznych zalicza: 2 miejsce w Dancehall Fever 2014 we Wrocławiu oraz 1 miejsce w Winter Bounce 2015 w Toruniu.

W swoich zajęciach Weronika stawia na dobrą zabawę, na której przede wszystkim opiera się dancehall oraz wyrażaniu siebie w tańcu, dzieleniu się energią i pasją. Bardzo ważna jest jednak także nauka korzeni i historii kultury dancehall, które nierozerwalnie wiążą się z tym jamajskim tańcem i są podstawą do pełnego jego zrozumienia

 

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Informacje i zapisy